Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie

Zaproszenie do warsztatu o bezpieczeństwie energetycznym

Email Drukuj

 Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem na warsztaty nt. bezpieczeństwa energetycznego, które odbędą się w dniach 3-7 marca 2014 roku.

Poniżej załączamy zaproszenie Europejskiej Akademii Dyplomacji. 


 Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt poinformować, że Europejska Akademia Dyplomacji otwiera rekrutację na pierwszą edycję warsztatu poświęconego bezpieczeństwu energetycznemu: The Energy Security Workshop (ESW). Serdecznie zapraszamy Państwa i państwa studentów do udziału w nadchodzącym programie.

Warsztat poświęcony bezpieczeństwu energetycznemu to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę na temat energii, niezbędną aby stawić czoła wyzwaniom XXI wieku. Szkolenie to ma postać pięciodniowego, zróżnicowanego programu, adresowanego do osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa energetycznego i europejskiej polityki energetycznej. Program dotyczy najnowszych osiągnięć i światowych trendów w sektorze energetycznym, geopolityki oraz kluczowych wyzwań przyszłości. Jest on poświęcony wzajemnemu powiązaniu energii i bezpieczeństwa, w ścisłej analizie współczesnych konfliktów i kryzysów. 

ESW stanowi również forum wymiany doświadczeń i pogłębienia współpracy pomiędzy przywódcami z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, dając uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu Unii Europejskiej i regionu oraz zdobycia i udoskonalenia praktycznych umiejętności niezbędnych do kształtowania współczesnego świata.

Warsztat zaprojektowany z myślą o młodych profesjonalistach i przyszłych liderach, jak również o studentach studiów wyższych i podyplomowych, skierowany jest do osób zarówno z Unii Europejskiej, jak i spoza niej, przedstawicieli różnorodnych organizacji rządowych i pozarządowych. Celem jest zapewnienie uczestnikom pełnego zrozumienia globalnej polityki energetycznej, roli odgrywanej przez jej kluczowych aktorów oraz głównych konfliktów związanych z bezpieczeństwem energetycznym. Ponadto program zapewnia uczestnikom nabycie umiejętności krytycznej analizy współczesnej debaty nad polityką energetyczną i klimatyczną, a także wyposaża w kompetencje niezbędne do zaangażowania się w dyplomację energetyczną.

Program ESW ma miejsce w dniach 3-7 marca 2014 w Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie.

W przypadku chęci podzielenia się tą informacją z potencjalnymi kandydatami, proszę o kontakt bezpośrednio pod adresem  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,  +48 22 378 11 99 lub za pośrednictwem naszej strony internetowej: http://www. diplomats.pl/en/international- programmes/esw.html

Z poważaniem, 

Paul Toetzke

International Program Coordinator

Europejska Akademia Dyplomacji