Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie

Stypendium w USA!

Email Drukuj

 Szansa dla jednego studenta ukończenia szkoły wyższej z tytułem licencjatu w Stanach Zjednoczonych, w pełni opłaconego przez Fundację Kronospan. 

Fundacja Kronospan została założona przez producenta paneli drewnopochodnych, Kronospan (www.kronospan-worldwide.com). Nasza misja, wizja i wartości są zakorzenione w podstawowych zasadach firmy. Koncentrują się na reinwestowaniu środków w społeczność lokalną oraz na wspieraniu trwałego rozwoju. Stawiamy szczególny nacisk na to, w co wierzymy: fundamenty moralne zdrowego społeczeństwa - ochronę i zabezpieczenie środowiska naturalnego, jak również zapewnienie dzieciom możliwości edukacyjnych, umożliwiających osiągnięcie sukcesu w życiu.
Jednym z naszych projektów jest „Stypendium Kronospan”, dzięki któremu oferujemy młodym ludziom studiowanie w Babson College, jednej z najlepszych amerykańskich szkół przedsiębiorczości. Fundacja Kronospan pokrywa wszystkie koszty związane z 4-letnim okresem studiowania za granicą, w tym czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport z/do USA.


Babson College (www.babson.edu) znajduje się w Wellesley, Massachusetts, 20 kilometrów od Bostonu. Od 15 lat znajduje się w rankingu najlepszych amerykańskich programów studiów biznesowych. Nabór studentów odbywa się według bardzo rygorystycznych kryteriów, zaś studenci należą do najbardziej utalentowanych na świecie. Babson College kształtuje liderów, jakich nasz świat potrzebuje najbardziej: tych, którzy potrafią wyobrazić sobie i sterować zmianami, zrozumieć perspektywy i motywować zespół oraz osiągnąć wspólny cel. W roku 2015 Babson otrzymał następujące nagrody: I miejsce za Przedsiębiorczość (US News), I miejsce: ROI (PayScale), I miejsce: Najlepszy College w US (Money Magazine)

Kronospan i Fundacja Kronospan są dumni ze współpracy z tak silnym partnerem, jakim jest Babson College, który edukuje i szkoli przyszłych liderów. Od rozpoczęcia programu stypendialnego w 2011 roku mieliśmy zaszczyt wysłać trzech bardzo inteligentnych i obiecujących kandydatów do Babson College. Są to: Claudia Ogrezeanu (Rumunia), Kamil Altintasoglu (Rumunia), Lizaveta Litvinava (Białoruś) i Hai Peter Pham (Węgry).


Osoby, starające się o stypendium muszą osiągać wysokie wyniki w nauce. Dodatkowo, jako liderzy, powinni poświęcać czas na kierowanie działaniami, poprawiającymi funkcjonowanie ich społeczności. W ramach tego programu stypendyście zostanie zaoferowany letni program stażu w Kronospan, począwszy od pierwszego roku oraz zatrudnienie w firmie po ukończeniu stypendium. Kronospan i Babson College poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych, młodych ludzi, których możliwość studiowania na jednej z wiodących na świecie uczelni wraz z innymi ambitnymi studentami zainspiruje do działań dla dobra społeczności, w której żyją.


 Aby złożyć wniosek, każdy kandydat musi wysłać następujące dokumenty (w języku angielskim):

- życiorys
- esej, który pomoże lepiej poznać studenta - 250 słów
- wszystkie dotychczasowe świadectwa szkoły średniej
- list rekomendacyjny od nauczyciela lub pracodawcy
- wniosek Kronospanu (Kronospan Supplement).
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową
www.kronospanfoundation.org lub skontaktować się z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Osoby do kontaktu:

 Justyna Psik +48 77 4004 564

Joanna Szremska +48 94 3730 131